Пневмококова інфекція

Пневмококова інфекція – це одна з основних причин смертності серед дітей до 5 років. Згідно з оцінками ВООЗ, щороку у світі реєструєть 1,6 мільйонів летальних випадків внаслідок пневмококових захворювань, близько 50% з них – серед дітей до 5 років.
Пневмокок є причиною небезпечних захворювань, як менінгіт, бактеріемія та сепсіс. У 2018 році зареєстровано 43 випадки пневмококового менінгіту, із них дітей віком до 17 років – 10 осіб. Найбільше випадків серед дитячого населення – 50% (5 осіб) зареєстровано у віці 5 – 9 років.

Захиститися від захворювання можна отримавши дозу відповідної вакцини. В Україні вакцинація проти пневмококових захворювань входить до розділу ІІІ Календаря профілактичних щеплень (далі – Календар). Дітям вакцинацію проти пневмококової інфекції можна проводити одночасно з іншими вакцинами.
Щепитися можливо у будь-якому віці, особливо вразливими є діти, які перебувають в закритих колективах та особи похилого віку. Щеплення проти пневмококової інфекції не включено до обов’язкових профілактичних щеплень Календаря – воно належить до рекомендованих щеплень. Наразі в Україні зареєстровано пневмококову вакцину виробників Великої Британії та Бельгії. Зробити щеплення можна відповідно до Інструкції застосування вакцини в приватних медичних закладах за власні кошти.
Захворюваність на пневмококову інфекцію потребує уваги, але наразі не можна сказати, що рівень обізнаності лікарів та населення про особливості різних форм пневмококової інфекції та їх профілактики є достатнім. Масове введення універсальної вакцинації від пневмококової інфекції в 100 країнах світу сприяло зниженню рівня захворюваності.